Svanefors

Svanefors to szwedzka marka tekstylna o dużych tradycjach sięgających roku 1956 gdzie w maleńkiej wiosce na kilku wrzecionach tkano zasłony.

W tej chwili Svanefors jest twórcą spójnej, kompletnej i niezwykle bogatej oferty tekstyliów do domu na którą składają się min. zasłony, pledy, poduszki, koce, ręczniki, ściereczki kuchenne, dywany, chodniki, bieżniki czy obrusy. Misją marki jest tworzenie szerokiego i pasującego do siebie asortymentu – od stylowej, tradycyjnej klasyki po produkty o mocniejszym charakterze. Ma je łączyć jedno – szwedzki design oraz naturalne, wysokiej jakości materiały.

Dzięki temu w ofercie producenta dominują materiały takie jak bawełna, len, wełna czy juta w większości posiadające certyfikaty OEKO-TEX® Standard 100 świadczące o jakości produktów tekstylnych i włókienniczych mających bezpośrednią styczność ze skórą. Oferta marki jest pomyślana tak, aby do lnianych zasłon dopasować obrus w podobnej kolorystyce i móc uzupełnić to wygodnymi poduszkami i bawełnianym chodnikiem. 

Wiele wzorów z materiałów Svanefors wykorzystywanych jest przez producenta oświetlenia PR Home do tworzenia abażurów, dlatego oferta obu marek często się uzupełnia i do abażura w np. motyw ptaków można dopasować poduszki lub zasłony. Naturalność i prostota nigdy nie wychodzi z mody, dlatego produkty tej szwedzkiej marki są ponadczasowe i pasujące do wielu wnętrz.

logo-svanefors