Madam Stoltz

Madam Stoltz, to rodzinna firma z Danii z którą nasz sklep związany jest od samego początku. Spośród wielu producentów mebli, akcesoriów w stylu skandynawskim, ta wyróżniała się wyjątkowo oryginalnymi projektami lamp, mebli, dekoracji i właśnie dlatego markę Madam Stoltz wprowadziliśmy do swojej oferty jako pierwszą.

Projekty Madam Stoltz słyną z surowego, typowo skandynawskiego wzornictwa oraz wykorzystywania naturalnych materiałów takich jak drewno, metal, marmur czy wełna. Katalogi produktowe firmy, podobnie jak skandynawskie wnętrza, wypełniają druciane kosze, industrialne lampy, duże miękkie poduchy w stonowanych kolorach oraz różnorodne gałki do mebli. Wszystkie te rzeczy są idealnym przykładem na to, że styl skandynawski jest nie tylko piękny, ale również funkcjonalny.

Historia marki rozpoczęła się na początku lat 90-tych, kiedy jej właścicielka, Pernilla Stoltz wybrała się w długą podróż do Azji. Kiedy wróciła, postanowiła połączyć swoją fascynację Indiami, tamtejszym rękodziełem z prostym i funkcjonalnym stylem skandynawskim. Dzięki temu produkty duńskiego producenta mają surowy, ponadczasowy i typowo skandynawski styl, a jednocześnie wyróżniają się wschodnimi elementami. Wszystkie produkty Madam Stoltz są wykonywane ręcznie w Indiach, dzięki czemu są niepowtarzalne. Od 1995 roku firma mieści się w miasteczku Nexo, położonym na wyspie Bornholm.

madam-stoltz-o-marce-2
madam-stoltz-o-marce-3
logo-inverted.png