STYL SKANDYNAWSKI WNĘTRZA


MADAM STOLTZ / DANIA

WWW.MADAMSTOLTZ.DK


Duńska, rodzinna firma założona przez małżeństwo Pernille i Petera Stoltz i jedna z najbardziej klasycznych marek, które łączymy z pojęciem skandynawski styl. Słynie z prostego, surowego wzornictwa i wykorzystania naturalnych materiałów w swoich projektach - metalu, drewna czy wełny. Katalogi Madam Stoltz, podobnie jak typowe skandynawskie wnętrza, wypełniają druciane kosze, industrialne lampy, duże miękkie poduchy w stonowanych kolorach oraz różnorodne gałki do mebli. Wszystkie te rzeczy są idealnym przykładem na to, że styl skandynawski jest nie tylko piękny, ale również bardzo funkcjonalny.

  skandynawskie wyposażenie wnętrz  skandynawskie akcesoria  wyposażenie wnętrz madam stoltz

SKANDYNAWSKIE WNĘTRZA - NORDAL

WWW.NORDAL.EU


Nordal to rodzinna firma z Danii, która swoją ofertę określa jako “elektryzujący i funkcjonalny design w przystępnych cenach”. Dla nas to po prostu skandynawski styl w czystej postaci. Firma zaczynała
działalność, sprzedając używane meble sprowadzane z Indii, jednak od tamtych czasów zmieniło się prawie wszystko. Stare kolonialne meble zastąpione zostały modnymi sprzętami i akcesoriami, które cechuje typowy styl skandynawski, zaprojektowanymi przez współpracujących z firmą projektantów, a następnie wyprodukowanymi w starannie wybranych i sprawdzonych fabrykach - głównie w Indiach. Znakomite wyczucie stylu, wykorzystywanie mocnych, intensywnych kolorów, prostota oraz oryginalność – to cechy kolejnych kolekcji, które Nordal co roku oferuje odbiorcom poprzez sieć designerskich sklepów na całym świecie. Skandynawskie wnętrza nie mogą obejść się bez produktów tej firmy.

  skandynawski design  skandynawskie wnętrza akcesoria  wnętrza skandynawskie

SKANDYNAWSKI STYL - LENE BJERRE

WWW.LENEBJERRE.DK


Firma działająca w Danii od roku 1975, początkowo jako producent ręcznie wykonywanych abażurów z papieru. Obecnie Lene Bjerre Design oferuje kompletne wyposażenie wnętrz – meble i skandynawskie akcesoria do salonu, sypialni, łazienki i kuchni, zarówno funkcjonalne, jak dekoracyjne. Najwyższa jakość i klasyczna elegancja to główne cechy produktów oznaczonych marką Lene Bjerre Design, które zdecydowanie wyróżniają ją na rynku artykułów wyposażenia wnętrz. Solidne i piękne przedmioty nabierają kształtów na biurkach projektantów w zlokalizowanej w Jutlandii firmowej pracowni, przechodzą wszelkie wymagane testy, po czym produkowane są z doskonałych naturalnych materiałów w sprawdzonych fabrykach pod czujnym okiem kontrolerów jakości. Dzięki temu produkty Lene Bjerre szybko zdobywają popularność i zdobią skandynawskie wnętrza. Są także wyjątkowo cenione w innych krajach, także w Polsce. Design prezentowany przez Lene Bjerrre to jednak nie tylko styl skandynawski - produkty tej marki śmiało odnajdą się we wnętrzach typu nowojorskiego.

    lene bjerre wnętrza skandynawskie  lene bjerre design

SKANDYNAWSKIE WNĘTRZA - LISBETH DAHL

WWW.LISBETHDAHL.COM


Duńska marka obecna na wielu światowych rynkach. Oferuje produkty zaprojektowane przez własnych projektantów, które cechuje skandynawski styl, ale które skierowane są przede wszystkim do kobiet. Produkty Lisbeth Dahl są kolorowe, kobiece, bogato zdobione. Producent słynie nie tylko z akcesoriów wyposażenia wnętrz, ale również z pięknych parasoli w wiktoriańskim stylu. Co roku dostępne są dwie nowe kolekcje, których bogactwo form i wzornicza ekspresja potwierdzają pozycję Lisbeth Dahl jako wyznacznika stylu i twórcy trendów. W naszym sklepie od kilku lat największą popularnością cieszą się kolorowe uchwyty do szafek kuchennych tej firmy oraz lampka na biurko dostępna w trzech, pastelowych kolorach. Lisbeth Dahl to propozycja dla wszystkich, którzy pragną urządzać skandynawskie wnętrza w mniej surowym, za to bardziej miękkim, kobiecym stylu.

 lisbeth dahl skandynawski design  lisbeth dahl wyposażenie wnętrz   lisbeth dahl styl skandynawski wnętrz

STYL SKANDYNAWSKI - ULSTER WEAVERS

ULSTERWEAVERS.COM


Ulster Weavers Ltd. to firma z Irlandii Północnej, która od ponad 125 lat produkuje najwyższej jakości tekstylia kuchenne. Produkty Ulster Weavers powstają z najwyższej jakości materiałów i zanim trafią do klientów, przechodzą rygorystyczne testy, dzięki którym cieszą się później opinią trwałych i wyjątkowo funkcjonalnych. Fartuch kuchenny jest praktyczny, rękawica kuchenna zapewnia wygodny i bezpieczny uchwyt, a materiały, z których je wykonano, są odporne na zabrudzenia i łatwo schodzą z nich plamy. Podobnie wykonane są ściereczki o wielu wzorach i dekoracyjne podkładki . Niemniej ważne jest to, że wszystkie te tekstylia kuchenne są przy tym piękne i stanowią stylową ozdobę każdej kuchni. Potwierdzeniem wysokiej jakości produktów Ulster Weavers jest umowa zawarta w 1995 r. z dworem królowej Elżbiety II, na mocy której firma ta stała się wyłącznym dostawcą tekstyliów na królewski dwór w Londynie. Klasyczny angielski styl, piękne wzory, solidne wykonanie – oto cechy,  dzięki którym każdy, kto zetknął się z ofertą Ulster Weavers, nie chce korzystać z innej.

 ulster-weavers wnętrza  ulster-weavers akcesoria design   ulster-weavers

Skandynawski styl i wnętrza na CasaBianca

Sklepy internetowe